Çocuk Kanal Tedavisi

Süt dişlerdeki çürüklerin ilerlemesi, kalıcı dişlerde ki gibi; gece ağrısına, soğuğa karşı hassasiyete ve şişlik gibi sorunlara neden olabilir. Çocuk diş dolgularının da yeterli kalmadığı bu durumlarda süt dişlerine de kanal tedavisi önerilmektedir.

Diş çürükleri, yetişkinlere göre çocuklarda çok daha yaygın olarak görülür. Erken diş kayıplarının önüne geçilmesi için yapılan kanal tedavisi, kalıcı dişlere uygulandığı gibi süt dişlerine de uygulanan bir tedavidir.

Çocuklarda kanal tedavisi kısa süreli bir işlemdir. Kalıcı dişlere rehberlik eden süt dişlerinin, alttan gelecek olan dişlere zarar vermediği sürece ağızda tutulması son derece önemlidir. Bu nedenle çürüyen dişlere yapılacak tedavilerde oldukça önemlidir. Diş dolgularının da yeterli gelmediği durumda diş kayıplarının en aza indirgenebilmesi için kanal tedavisi uygulanmaktadır.

Çocuk Kanal Tedavisinde kullanılan dolgu maddesi süt dişlerine özel bir maddedir. Bakteri ve enfektif dokuların temizliğinden sonra dolgu maddesi uygulanarak süt dişlerinin çok daha uzun süre ağızda kalması sağlanabilir.

Diğer Tedavilerimiz